W sieci wręcz roi się od mniej lub bardziej pomysłowych produktów dedykowanych kierowcom aut. Duża część z nich to zabawne, choć nie do końca użyteczne pomysły na prezent. Podpowiadamy więc, jakie perełki można znaleźć w całym stosie gadżetów, które rzeczywiście ułatwią codzienną, zwłaszcza wielogodzinną jazdę albo zwyczajnie ją uprzyjemnią.
Lokalizator GPS – gadżet, który może uratować Twój samochód
To jeden z tych przedmiotów, które kupujemy z nadzieją, że nigdy nie przyjdzie nam użyć ich w stu procentach. Ma na celu zlokalizowanie naszego pojazdu; po połączeniu z aplikacją mobilną będziemy mogli w każdej chwili sprawdzić, gdzie się w danej chwili znajduje. To samochodowa wersja Find My Phone. Bynajmniej nie polecamy go celem kontrolowania niesfornego nastolatka; ten gadżet samochodowy ma na celu pomóc nam trafić na ślad auta w przypadku jego kradzieży. Złodziej nie będzie świadomy jego istnienia, jest bowiem wyjątkowo dyskretny; spokojnie ukryjemy go w całkowicie niezauważalny sposób.
Lokalizator kluczyków – gadżet, który pokochasz
Komu nie zdarzyło się nigdy szukać kluczy do samochodu na dnie torby czy po wszystkich kilkunastu kieszeniach w kurtce i spodniach, już nie mówiąc o sytuacjach: leżały na komodzie jeszcze minutę temu? Niestety wszyscy to znamy. Wystarczy przyczepić lokalizator do kluczyków, sparować z aplikacją na smartfonie – i w każdej chwili możemy sprawdzić, gdzie ukryły się tym razem. Często jest urządzeniem wielofunkcyjnym; możemy zamontować go przy każdym przedmiocie, którego chcemy w danym dniu przypilnować, a który zawsze magicznie znika z zasięgu wzroku.
Organizer samochodowy – idealny na dłuższą podróż
To nic innego jak rodzaj materiałowej półki, montowanej najczęściej na plecach fotela. Przyda się przede wszystkim siedzącym z tyłu pasażerom, choć doceni go także każda osoba szukająca gadżetów na długą podróż, które pomogą podczas postoju szybko sięgnąć po potrzebny przedmiot. Składa się z licznych kieszeni, w których umieścisz wszystko to, co w dalej chwili będzie najważniejsze; mapę, przekąski, butelkę z napojem, saszetki z kawą, portfel (choć może nie umieszczajmy go tam, będąc kierowcą taksówki czy biorąc autostopowicza), ładowarki, książkę, szczoteczkę i pastę do zębów… możliwości jest naprawdę wiele.
Podobną funkcję spełniają organizery, a właściwie torby do bagażnika. Pomagają zoptymalizować przestrzeń i uniknąć irytującego przesuwania się przedmiotów w trakcie jazdy. Najczęściej wyposażone są w rzepy, które dają możliwość przyczepienia jej do tapicerki na ścianach czy podłodze bagażnika, dzięki czemu całość nie zmienia swojej pozycji. Przechowywanie zapasowych bezpieczników, żarówek, płynu do spryskiwaczy czy apteczki stanie się dzięki niej wyjątkowo wygodne.
Podczas szukania przedmiotów, które ułatwią nam codzienne podróżowanie, warto kierować się przede wszystkim tym, co drażni nas najbardziej. W końcu, jak mówi stare powiedzenie, potrzeba matką wynalazków, a w świecie Internetu możemy być pewni, że ktoś wymyślił już rozwiązanie naszego problemu.